KONST / Litografier / Färglitografi 11733445
nr 1173 3445
Maija Ponsi-Pettinen
(1925-1991), Finland
Färglitografi, Signerad, daterad -71, motivet: 24x19 cm
Maija Ponsi-Pettinen, finländsk-svensk bildkonstnär född 1925 i Kangasala, Tavastehus län, Finland, död 1991.
Utrop:
400 kr
måndag 2 april 2018
kl 19:50:24
Maija Ponsi-Pettinen
Läs mer om Maija Ponsi-Pettinen